budget friendly, dairy free, kids, recipe, vegetarian

Good Ol’ Jello!

img_0159.jpg

Good ol’ Jello!

Super cheap, easy, and fun for kids. 😎

COST:  .70 cents for 2 boxes and makes a 9 x 13 pan.

If you are an Aldi shopper like I am, you already know all their food is made without using synthetic colors. Which makes this cheap treat even better!

Once they are done hardening we will use some cookie cutters I got at a yard sale to make jigglers. ☺️

Be sure to check out my Home Page for more posts!

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Leave a Reply